×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бесплатен превоз и билети за кумановци за пријателскиот натпревар Црвена Звезда - Зенит

  11.02.2024 12:07 | KumanovoNews

  Фудбалскиот клуб Црвена Звезда, за своите навивачи, но и за сите останати граѓани, организира бесплатен превоз и обезбедува билети, за пријателскиот натпревар Црвена Звезда - Зенит од Сант Петербург, кој ќе се одржи на 23 март, во Белград. 

  Бесплатен превоз и билети за кумановци за пријателскиот натпревар Црвена Звезда - Зенит

  „На секое дете до 15 години од Куманово кое е заинтересирано за овој настан ќе му биде обезбеден бесплатен автобуски превоз на релација Куманово-Белград-Куманово и влезница за стадион "Рајко Митиќ" во присуство на полнолетно лице (родител, наставник, професор, спортски работник и сл.), во организација на фудбалскиот клуб Црвена Звезда. Услов е полнолетното лице да води минимум 6 деца, и со тоа се стекнува со можност групата да ја води бесплатно. Куманово уште еднаш докажува дека е црвено-бел град, а фудбалскиот клуб Црвена Звезда дека е најголем клуб на Балканот“, велат организаторите од Куманово.

  Бројот на пријави не е ограничен.  Лице за контакт за пријавување на натпреварот е Емил Ташевски на тел. 075/260-080 (10:00-18:00).