18. 07. 2019 14:10

Четири кумановки во македонскиот ракометен тим против Литванија

Четири кумановки во македонскиот ракометен тим против Литванија

Јована Кипријановска, Сара Цветановска, Мила Трајковиќ и Тамара Ивановска, ракометарки од Женскиот ракометен клуб „Куманово“, се дел од македонската јуниорска репрезентација, која вечерва во 18 часот ќе игра во третото коло од ЕКФ-Шампионатот, против домаќинот Литванија.

Доколку македонските репрезентативки победат, ќе се пласираат во полуфиналето на Шампионатот.

Во второто коло нашите млади репрезентативки изгубија од репрезентација на Швајцарија со резултат 34-22.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk