×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • До крајот на годината ќе се градат уште 6 спортски терени, најави Димитриевски

  05.05.2021 06:49 | KumanovoNews

  Градоначалникот Максим Димитриевски најави дека до крајот на 2021 година Општината ќе изгради уште шест спортски терени во основните училишта.

  До крајот на годината ќе се градат уште 6 спортски терени, најави Димитриевски

  „Во следниот период, до крајот на годината ќе изградиме уште најмалку шест спортски терени во основните училишта во општина Куманово, кои ќе ги користат учениците, но ќе ги користат секојдневно и граѓаните кои живеат во непосредна близина на училиштата“, изјави Димитиевски.

  Дополнително, кажа дека се работи на проект со Североисточниот плански регион за реконструкција на стариот Градски парк и верува дека ќе успееат да го реализираат.