×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Џон Тери доби голема подршка од навивачите

  09.02.2010 11:21 | KumanovoNews

  Џон Тери јавно им се заблагодари на навивачите на Челзи за подршката која ја добил изминатите две недели.

  Џон Тери доби голема подршка од навивачите

  Лидерот на „сините“ е во центар на вниманието овие денови поради секс скандалот со Ванеса Перонсел и губењето на капитенската лента на Англија, но тој за целото време добиваше подршка од неговите соиграчи, клубот и навивачите.

  „Сакам лично да се заблагодарам на сите навивачи. Не го очекував ова и многу им благодарам на сите кои ми дадоа подршка.“

  Навивачите за време на дербито со Арсенал пееја „Постои само еден капитен - Џон Тери„

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk