×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Голден Арт е прва пречка на ракометарите за настап во Купот

  09.12.2022 13:22 | KumanovoNews

  Во недела се играат елиминационите натпревари од Купот на Македонија, а ракометарите на Куманово за противник ја имаат екипата на Голден Арт КЛ7.

  Голден Арт е прва пречка на ракометарите за настап во Купот

  Двете екипи настапуваат во Супер-лигата меѓутоа оваа сезона немаат официјален дуел бидејќи се наоѓаат во две различни групи. Куманово засега нема импресивно враќање помеѓу суперлигашите и имаат една победа и 12 загубени натпревари, меѓутоа амбицијата на клубот е и опстанок помеѓу најквалитетното ракометно друштво. Голден Арт КЛ7 во досегашниот дел од сезоната имаат скор од 6 победи и 7 порази. Победникот на овој дуел се пласира во следната фаза, која ќе се игра во април следната година. 

  Натпреварот се игра во недела од 17 часот во салата на Економското училиште.

   

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk