×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Караванско возење низ Кумановско-Козјачкиот регион

  08.10.2022 00:46 | Жаклина Цветковска

  Offroad Куманово, по повод празникот „11 Октомври“, организира еднодневната каранска тура низ Кумановско-Козјачкиот регион.

  Караванско возење низ Кумановско-Козјачкиот регион

  Љубителите на адреналинското возење и годинава ќе имаат можност да уживаат во атрактивната рута, која започнува од Младо Нагоричане, преку Драгоманце, Степанце, Жегљане, Малотино, Мглинце, Буковљане, Цветишница,Рамно, Длабочица, Герман, па се до Пклиште. Патеката е долга околу 70 км и минува низ нестандардни патишта и живописни предели.

  Offroad Куманово ги повикува сите што поседуваат 4x4 возило, крос или атв и се љубител на овој спорт да се приклучат на аденалинското доживување.

  Збирното место е кај хотел „Сателит“, Куманово , на 11 октомври. Во 8 часот се доделуваат редни броеви, а во 9 часот се означува стартот.

  Возењето е од слободен карактер, без котизација, спонзорство и организации.