КК Куманово интензивно се подготвува за почетокот на сезоната

20.08.2020 12:59 | KumanovoNews

Тимот на КК Куманово интензивно се подготвува за почетокот на новата сезона.

КК Куманово интензивно се подготвува за почетокот на сезоната

„Почетокот на подготовките помина во најдобар ред, а во екипата нема повредени играчи. Првиот тренинг беше одржан со сите присутни кошаркари, освен Хулио Гуити кој пристигна вчера и Џош Селби кој треба денеска да дојде во градот,“ изјави спортскиот директор, Дарко Петковски.

Зависно од покажаните резултати на пријателските натпревари и подготвителните тренинзи, останува тренерот да донесе одлука за тоа кои играчи ќе бидат вклучени во првиот тим.

Од управата на клубот најавија прес конференција за новите засилувања, новата опрема и новите спонзори за сезона 2020/21, а ждребот за натпреварите од првата лига се очекува да биде во првата недела од септември.

(Д.Д.)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk