25. 11. 2019 13:39

КК Куманово со убедлива победа против екипата од Скопје

КК Куманово со убедлива победа против екипата од Скопје

Кошаркарите на Куманово, на домашен терен против екипата на МЗТ Скопје Уни Банка, славеа убедлива и лесна победа, со резултат 95-65.

На натпреварот за победата особен придонес имаа: Атанасов со 21 и Тодоровиќ со 16 кошеви.

Останати постигнати поени на Куманово: Младеновски 11, Јаневски 13, Стојановски 6, Петковски 7, Марковски 14, Шопов 3, Ѓорѓевски 4.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk