×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • КК Пинк Пантери беа гости на Партизан Белград

  30.03.2023 11:04 | KumanovoNews

  Кошаркарскиот клуб Пинк Пантери минатиот викенд беа гости на белградски Партизан, каде што одиграа пријателски натпревари против нивните младински екипи. 

  КК Пинк Пантери беа гости на Партизан Белград

  Пинк пантери настапија во Белград со 5 екипи на младински кошаркари и кошаркарки родени од 2011 до 2014 година. Натпреварите се играа во тренинг центарот на Партизан што е составен дел од белградската штарк Арена.

  „Добивме официјална покана од белградскиот гигант да бидеме нивни гости, што е единствена прилика во овој регион. Нашите млади кошаркари и кошаркарки добија оргомно искуство и со тоа продолжуваме со трендот да преку квалитетни гостувања максимално да напредуваме. Покрај одиграните натпревари, имавме прилика да го проследиме дербито во АБА лигата помѓу Партизан и Цедевита Олимпија“, - изјави Бојан Златковски, директор на клубот.

  Тој додаде дека ќе продолжи одличната соработка со екипата на Партизан, кој предходно два пати бил гостин во Куманово на турнирот „Растеме заедно“. До крајот на сезоната, тимот најавува нови гостувања и меѓународни натпревари.