06. 03. 2020 11:05

Кошаркарите ќе го пречекаат составот на Гостивар без публика

Кошаркарите ќе го пречекаат составот на Гостивар без публика

Кошаркарите на Куманово, во рамки на 16 коло од домашниот шампионат, утре на свој терен во Спортската сала „Перо Наков“ во Куманово,  ќе играат против екипата на Гостивар.

Овој натпревар ќе се одигра во 18 часот, а по препорака на Владата за превенција од корона вирус, без публика.

Засега Куманово се наоќа на 6 место на табелата со 26 бода и обезбеден пласман во Супер лигата.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk