×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кошаркарите продолжуваат со победа

  08.02.2010 17:43 | KumanovoNews

  Кошаркарите на Куманово вчера издвојуваа победа на гостувањето во Гостивар.

  Кошаркарите продолжуваат со победа

  Со водство во речиси целиот натпревар, конечниот резултат на натпреварот беше 88:66. Ова е втора победа од двата одиграни натпревари во летниот дел од првенството, со што кумановчани го зацврстнуваат првото место на табелата. Минатото коло Куманово на домашен терен го совлада Повардарие со резултат 106:76.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk