500x100-1
08. 02. 2010 18:43

Кошаркарите продолжуваат со победа

Кошаркарите продолжуваат со победа

Кошаркарите на Куманово вчера издвојуваа победа на гостувањето во Гостивар.

Со водство во речиси целиот натпревар, конечниот резултат на натпреварот беше 88:66. Ова е втора победа од двата одиграни натпревари во летниот дел од првенството, со што кумановчани го зацврстнуваат првото место на табелата. Минатото коло Куманово на домашен терен го совлада Повардарие со резултат 106:76.