×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Куманово го пречекува Работнички во последното коло од Прва лига

  08.04.2022 12:14 | KumanovoNews

  Во последното коло од првиот дел од првенството, кошаркарите на Куманово го пречекуваат тимот на Работнички. 

  Куманово го пречекува Работнички во последното коло од Прва лига

  Последното коло нема да донесе некои изненадувања, бидејќи познати се патниците во Супер-лигата и во Плеј-аут. Куманово ќе се бори за опстанок заедно со Феникс 2010, Работнички, Кожув, Ангели и вториот тим на МЗТ Скопје каде што ќе одиграат уште по 2 натпрвари со секој противник. До пред последното коло, кошаркарите забележа 5 победи и 16 порази. 

  Пелистер, МЗТ Скопје, Еуро Никел, Академија ФМП, ТФТ Скопје и Гостивар ќе се борат за титулата оваа сезона. 

  Натпрварот помеѓу Куманово и Работнички ќе се одигра во сабота со почеток од 18:30 во салата на училиштето Перо Наков.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk