18. 11. 2019 12:36

Кумановските ракометари изгубија од Пелистер

Кумановските ракометари изгубија од Пелистер

Ракометарите на Куманово, во рамките на Машката лига, викендов изгубија од екипата на Прилеп, со резултат од 36:30.

На почетокот од натпреварот, нашите ракометари покажаа добра игра, но со текот на одминувањето на минутите екипата на Прилеп со добар напад и одбрана успеа да победи во првото полувреме, каде водеше со шест гола разлика.

Во второто полувреме, противничкиот тим успеа да достигне разлика и од 10 гола, за на крајот да извојува победа.

РК Куманово моментално се наоѓа на 4-тото место на табелата, а во моментот на првото место се наоѓа екипата на Астарион.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk