27. 11. 2019 08:58

Кумановските ракометарки против екипата на Алушовски

Кумановските ракометарки против екипата на Алушовски

 Кумановските ракометарки откако го заземаа првото место на табелата, во рамките на Првата женска лига, во четврток со почеток во 20 часот во салата на СОУ „Перо Наков“ своите сили ќе ги измерат против екипата на Алушовски од Скопје.

Екипата на Куманово засега се наоѓа на првото место на табелата со 30 бода, откако го победи тимот на Металург со резултат 34:26, со што го постави на второто место на табелата.

До крајот на есенскиот дел од сезоната остануваат уште две кола.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk