19. 11. 2019 13:26

Кумановските ракометарки со убедлива победа против Кузман Илинден

Кумановските ракометарки со убедлива победа против Кузман Илинден

Ракометарките на Куманово, вчера против екипата на Кузман Илинден, во второто коло од младинската женската ракометна лига, успеаја да победат со 17 гола разлика, со резултат 42:25.

Во првото полувреме добрата игра на нашите ракометарки им донесе победа со резултат 20:14, за во второто полувреме да достигнат сигурна разлика во головите која им овозможи сигурна победа.

Стрелци на головите: Наталија Пецанова 14 гола, Јована Кипријановска 7 гола, Сара Цветановска 6 гола, Николинка Радевска 5 гола,нТамара Ивановска 4 гола, Тамара Краљевска 2 гола, Ангела Јанкуловска 2 гола, Мила Трајковиќ 1 гол и Ива Димитриевска 1 гол.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk