×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • МКК вечерва го пречекува Тетекс, Куманово 2009 гостува во Прилеп

  06.10.2023 11:42 | Стефан Николиќ

  Со вечерашниот натпревар помеѓу Младинскиот кошаркарски клуб (МКК) Куманово и КК Тетекс ТТК започнува Втората кошаркарска лига. Натпреварот се игра во салата на Економското училиште и запонува во 20:30 часот.

  МКК вечерва го пречекува Тетекс, Куманово 2009 гостува во Прилеп

  Младинскиот кошаркарски клуб, оваа сезона претендендира за пласман во најквалитетното кошаркарско друштво. Ангажманот на Марин Докузовски на тренерската позиција, и засилувањето со кошаркарите Марјан Јаневски, гостиварските близнаци Ренато и Роберт Димитриевски, се најавува дека цел во оваа сезона е пласманот во Првата лига. 

  Довчерашниот прволигаш Куманово 2009 сезоната ја започнува во Прилеп, каде што ќе се сретне со тимот на Мега баскет. Тимот предводен од Горан Димитријевиќ го консолидираше играчкиот состав и исто така најавува враќање во кошаркарската елита. Овој натпревар се игра во сабота со почеток во 19:00 часот.