×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Никола Трајановски настапува на Европското првенство во пливање во Белград

  18.06.2024 18:39 | KumanovoNews

  Членот на пливачкиот клуб "Тумба" од Куманово, Никола Трајановски настапува на Европското Првенство во пливање кое се одржува од вчара до 23 јуни во Белград.

  Никола Трајановски настапува на Европското првенство во пливање во Белград

  Нашиот сограѓанин и репрезентативец ќе настапи во три дисциплини 50 и 100 метри слободно и 50 и 100 метри делфин .