04. 12. 2019 11:01

Ракометарите ќе играат со првопласираната екипа на Астарион

Ракометарите ќе играат со првопласираната екипа на Астарион

Во рамките на дванаесетото коло од Првата машка лига, денеска со почеток во 19:00 часот,  ракометарите на Куманово на гостински терен ќе играат против екипата на Астарион.

Во претходниот натпревар МРК Куманово постигна убедлива победа со резултат 37:21, откако ја совлада екипата на Риниа, а Деноковски успеа да даде дури 19 гола.

Во моментот Астарион се наоѓа на првото место на табелата, со што нашите ракометари ги очекува посериозен натпревар.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk