24. 12. 2019 12:27

Ракометарите нерешено против Мaкедонија ЃП, Куманово надвор од списокот за плеј-оф

Ракометарите нерешено против Мaкедонија ЃП, Куманово надвор од списокот за плеј-оф

 Ракометарите на Куманово, во шеснаесетото коло од Првата машка лига, одиграа нерешено против екипата на Македонијa ЃП, со што Куманово ја игуби можноста за пласирање во Плеј оф лигата. Натпреварот заврши со резултат 29:29.

Во текот на играта кумановските ракометари постојано беа во водство, со што Куманово на почетокот започна и со убедлива игра со 4:1, а првото полувреме го заврши со резултат 16:14. Меѓутоа, екипата на Македонија Ѓорче Петров успеа да изедначи при крајот на натпреварот.

Во екипата на Куманово најмногу гола постигна Андреј Миладиновски - 9 и Милан Стошиќ 6 гола.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk