23. 01. 2020 11:15

ЖРК Куманово на пријателски натпревар со Јагодина

ЖРК Куманово на пријателски натпревар со Јагодина

Ракометарките на Куманово, во рамките на подготвителните натпревари, на 24 и 25 јануари ќе си ги измерат силите со екипата на ЖОРК Јагодина, Србија.

Натпреварите ќе се одиграат во Спортската сала на СОУ „Перо Наков“, на 24 во 19:30 часот и на 25 во 13:30 часот.

Овие натпревари се тест за подготвеноста на нашата екипа во пресрет на натпреварите од првенството и регионалната лига. 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk