19. 09. 2019 14:33

ЖРК Куманово со победа на почетокот на домашната лига

ЖРК Куманово со победа на почетокот на домашната лига

 Кумановските ракометарки, со победа ги започнаа натпреварите во домашна лига, откако ја совладаа екипата на ЖРК Деспина од Прилеп.

ЖРК Куманово на гостински терен ја совлада ЖРК Деспина, со резултата 22:31.

Во текот на првото полувреме нашите ракометарки, кои имаат контрола врз играта, успеаја да бидат во водрство со осум гола разлика, т.е со резултат 10:18.

Најефикасни на натпреварот беа: Ана Шарановиќ со 7 гола и Мила Трајковиќ со 6 гола.

Следниот меч ЖРК Куманово ќе го одигра во сабота, на домашен терен, против екипата на ЖРК Стружанка.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk