×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бајловски средби по четврти пат

  30.09.2012 06:07 | KumanovoNews

    Во селото Бајловце денеска ќе се одржи манифестацијата Бајловски средби.

  Бајловски средби по четврти пат

  Предвидена е богата културно-уметничка програма на која ќе настапи КУД „Срма„, вокални интерпретатори и ученици од селото.

  Ќе се организира и избор на највкусна баница печена под вршник.

  На присутните ќе им се обрати градоначалникот Миодраг Јовановиќ, а дружењето ќе заврши со заеднички ручек и општонародна веселба.

  Покровител на манифестацијата е градоначалникот и Општината Старо Нагоричене, а ја организира здружението „Козјачија во срцето„ и м.з. Бајловце.