07. 12. 2019 14:43

Без лиценца вршел превоз на дрва

Без лиценца вршел превоз на дрва

СВР Куманово поднесе кривична пријва против Г.С.(20) од с.Гошинце, Општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

На 25.07.2019 на пат кај брана Глажња - Липково, Г.С. со товарно возило „мерцедес“ вршел превоз на огревни дрва и дрвни сортименти без лиценца.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk