×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Без струја делови од градот и неколку села

  25.05.2023 08:50 | Сузана Николиќ

  Поради планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија денеска без струја ќе бидат потрошувачите на делови од градот и неколку села.

  Без струја делови од градот и неколку села

  Според информацијата оа Регионалниот центар за управување со кризи(РЦУК) стрија ќе нема од  08:00 до 13:00 часот во село Младо Нагоричино маало Дртковци.

  Од 08:30 до 16:00 часот ул.11 Ноември, Крушевска Република и Осогово.

  Утре, /петок/ од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. 6 Април, 30 Јули, Стево Филиповиќ, Веселин Маслеша и корисници околу млекара МАк Милк.

  Од 08:00 до 16:00 часот селата: Кучкарево, Габреш, Градиште, и Орман.