×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Без струја потрошувачите на неколку улици и села

  22.04.2024 09:35 | KumanovoNews

  Прекин во снабдувањето се електрична енергија денеска и утре ќе има на неколку улици и повеќе села во кумановско, информира ЕВН.

  Без струја потрошувачите на неколку улици и села

  Поради планирани прекини на електродистибутивната мрежа, денеска, понеделник, од 07.30 до 15.30 часот без струја ќе останат потрошувачите на селат Пчиња, Вкв, Студена бара и Винце.
   
  Од 09:30 до 13:30 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат  дел на ул.Моша Пијаде и ул.Вера Которка во Куманово.

  Утре, вторник, од 09.00 до 14:00 часот струја ќе нама во с. Сопот.

  Од 09.00 до 14.30 нас. Долно Којнаре, а од 10.05 до 10.35 с.Војник- Млин Моша мел.