Без вода населбите Железничка и Черкези, поради пукната водоводна цевка

25.11.2021 21:48 | Сузана Николиќ

Поради дефект на водоводна цевка Ф/355 во близина на ресторантот „Ројал Палас“ во нас. Черкези, времено ќе биде прекинато водоснабдувањето во населбите Железничка станица и Черкези.

(фото. архива)

Без вода населбите Железничка и Черкези, поради пукната водоводна цевка

„Екипи на ЈП „Водовод“ Куманово се на самата локација и работат на поправка на пукнатата водоводна цевка“, соопштуваат од претпријатието.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk