×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Без вода повеќе делови на градот

  24.11.2021 09:34 | Сузана Николиќ

  Поради интервенции на водоводната мрежа денеска без вода за пиење ќе останат потрошувачите на неколку улици во градот.

  Без вода повеќе делови на градот

  Според ЈП „Водовод“, прекин во водоснабдувањето ќе има на:

      ул. Никшиќка
      ул. „Б.И.Гуне“ (круг на поранешна фабрика Киро Фетак)
      ул. „Ѓ.П.Стари“ бр. 64 и околни објекти
      бул. „Октомвриска Револуција“ (сектор Стокомак)
      ул. „11 Ноември“
      м.в. „Палестина“ нас. Долно Којнаре
      м.в. „Стари лозја“
      ул. „Никола Вапцаров“
      ул. „Веселин Вуевски“
      бул. „III МУБ“ бр.114.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk