×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Бојан Стојковски нов секретар на СДСМ Куманово

  04.08.2022 11:07 | KumanovoNews

  Бојан Стојковски е новиот секретар на општинската организација на СДСМ Куманово. 

  Бојан Стојковски нов секретар на СДСМ Куманово

  Извршниот одбор на последната седница донесе одлука за избор на нов секретар на огранокот, откако Андријана Недељковски поднесе оставка.  

  Бојан Стојковски е дипломиран економист. Тој е долгогодишен член на СДСМ, а од 2019 до 2021 година е член на извршниот одбор на на младите.

  По изборот на претседателот Александар Тушевски и новото општинско раководство, тој е дел од ИО на СДСМ Куманово.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk