×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Делегација од Белгија во посета на Липковско

  09.03.2010 08:58 | KumanovoNews

   Државниот секретар за имиграција и азил на Белгија,  Меркол Ватела со својот колега од МНР Мемеди, денеска ќе го посетат Липковскиот регион.

  Делегација од Белгија во посета на Липковско

   Тие прво ќе се сретнат со градоначалникот на Липково, а потоа ќе обиколат неколку села и ќе поразговараат со месното население и жителите кои барале азил во Белгија. Планирано е да се обиколат селата Матејче и Ропаљце.