×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Дизелот поскапува за 1,5 денари, поевтинува нафтата за домаќинствата

  12.02.2024 20:32 | KumanovoNews

  По полноќ дизел горивото ќе поскапи за 1,5 денари, додека бензинот од 95 октани за половина денар, а бензинот од 98 октани за 1 денар за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

  Дизелот поскапува за 1,5 денари, поевтинува нафтата за домаќинствата

  Еуросупер БС-95 ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуроспер БС-98 за 83,50 денари, додека дизелот ќе има цена од 79,50 денари за литар.

  За половина денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 76,50 денари за литар.

  Се намалува цената на Мазутот М-1 НС за 0,620 ден/кг, во однос на претходно утврдената цена. Новата цена на мазутот ќе биде 40,732 ден/кг.