×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Додека се враќала од училиште ја нападнал соученик

  23.04.2024 21:44 | KumanovoNews

  Малолетничка од Куманово синоќа била нападната со остар предмет од нејзин соученик.

  Додека се враќала од училиште ја нападнал соученик

  „Во 21.32 часот во СВР Куманово, 36-годишната З.Ф. од Куманово, пријавила дека додека се враќала од училиште нејзината малолетна ќерка со остар предмет била нападната од нејзин соученик“, соопшти МВР.

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.