×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Дудучки кумoви на „Пивтијада 2010„

  18.01.2010 13:48 | KumanovoNews

   Новиот кум на манифестацијата „Пивтијада 2010„, што по седми пат ја организира Здружението на граѓани „Карпино„ по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици ќе биде Мицко Дудучки.  Дудучки кумoви на „Пивтијада 2010„

    Примопредавањето на кумството од минатогодишниот кум Зоран Павловски се изврши во сабота во ресторанот Грација.

  - Кумството за мене значи лично задоволство, со кое даваме еден скромен допринос за зачувување на традицијата. Убава семејна традиција со сите доблести што ги носи традиционализмот и секојдневно ги применуваме во нашето семејство. Не случјно се рекло дека народот кој нема своја традиција, нема ни своја иднина.Времето во кое живееме имаме сестрано раслојување на општеството и затоа е погодно да се вратиме кон традиционалните семејни вредности, кои со векови се покажале како суштински и кавлитетни- рече кумот Дудучки.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk