28. 01. 2020 17:18

Единаесетгодишно момче исчезнало од дома

Единаесетгодишно момче исчезнало од дома

А.А.(40) од Куманово, вчера во 19.50 часот, пријавил дека од дома се оддалечил неговиот неговиот малолетен син.

Детето излегло во саботата околу 15 часот и од тогаш му се губи секаква трага. Родителите апелираат до сите граѓани кои имаат некаква информација да ја споделат со нив на телефонскиот број 075/ 844 – 348 или да пријават во полицијата.

Од МВР соопштуваат дека преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk