×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Еколошка акција за чистење на дворот на амбулантата во населбата „Гоце Делчев“

  24.05.2022 09:19 | Сузана Николиќ

  Канцеларијата за млади заедно со ЈП „Чистота и зеленило“ и Здравствен дом Куманово,  утре (среда) организираат акција за чистење и уредување на дворот и просторот околу амбулантата во населбата „Гоце Делчев“ во Куманово.

  Еколошка акција за чистење на дворот на амбулантата во населбата „Гоце Делчев“

  „Акцијата започнува во 8.30 часот, а во неа ќе се вклучат младите советници од Советот на Општината, и волонтери и активисти од Младинскиот центар „Сакам да знам”,. Предвидено е чистење и косење на тревата, кастрење на дрвјата, кречење и фарбање на објектот, како и засадување на нови садници“, велат организаторите.

  Во акцијата можат да се вклучат и граѓани од околните згради и населбата кои сакаат да помогнат во разубавување и оплеменување на овој простор.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk