×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Фатен убиецот од Ропаљце

  17.05.2010 14:45 | KumanovoNews

   Р.Ј. (32) од селото Ропаљце, липковско е приведен во кумановската полиција под сомнение дека мината недела го убил Шериф Салиху (29) од истото село и го фрлил во нива со жито во атарот на Ново Село.

  Фатен убиецот од Ропаљце

   Против него е поднесена кривична пријава за убиство и недозволено  поседување на оружје, по што ќе биде изведен пред Истражен судија во Основниот суд Куманово.

   Беживотното тело на Слиху беше пронајдено мината среда со прострелна рана во стомакот, откако предходниот ден неговото семејство пријавило дека тој исчезнал од дома. Братучедму го пронашол напуштен неговиот автомобил голф, а со полициски кучиња трагачи било пронајдено и телото. Како причина за убиството се наведуваа нерашчистени должничко-доверителски односи со друго семејство од Ропаљце. Салиху бил убиен со автоматска пушка и покрај телото беше пронајдена една чаура.Полицијата веднаш по инцидентот соопшти дека има индиции кој го извршил убиството и трага по сторителот.