×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Фестивал на трап музика „Тумсток” на градскиот плоштад во Куманово

  14.09.2022 18:16 | Сузана Николиќ

  На градскиот плоштад во Куманово утревечер (четврток)  ќе се одржи Фестивал на трап музика „Тумсток”. 

  Фестивал на трап музика „Тумсток” на градскиот плоштад во Куманово

  Фестивалот се организира за првпат, а ќе настапат познати артисти од Скопје и Куманово: Aiman, Luka Chombe, Ivan Ajnstajn, David Black, Pajak и 1300.
   
  „Се работи за модерен бран на музика за која публика има и во Куманово. За првпат во градот се организира ваков фестивал и затоа ги повикуваме сите наши сограѓани да дојдат и да се забавуваат“, велат ораганизаторите.

  Фестивал го реализира Невлдината организација „Бујрум“ со финансиска поддршка на Општина Куманово.

  Почетокот на концертот е закажан за 20 часот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk