×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Генерално Собрание на „Достоинство“

  12.03.2010 10:24 | KumanovoNews

  Здружението „Достоинство“ во недела на 14 март во 12 часот во Универзална сала во Скопје ќе го одржи четврто Генерално Собрание.

  Генерално Собрание на „Достоинство“

  По тој повод Огранокот во Куманово ги повикува сите бранители од конфликтот 2001 година, професионалните војници како и сите граѓани и поддржувачи на припадниците на баезбедносните сили „Достоинство“ од Куманово, доколку се заинтерсирани да присуствуваат на Собранието. Организиран е превоз и  тргнување од пред хотел „Кристал“ - Куманово во 10.00 часот.