×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Гореа празни вагони и прагови на Железничката станица во Куманово

  20.06.2024 12:32 | KumanovoNews

  Пожар вчера зафатил три празни вагони и прагови во близина на Железничката станица во Куманово.

  Гореа празни вагони и прагови на Железничката станица во Куманово

  „Во 17.11 часот во СВР Куманово било пријавено дека на Железничка станица во Куманово настанал пожар на три празни вагони и сува трева под нив. Од екипа на Теритoријална противпожарна единица Куманово пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема“, велат од МВР кои извршиле увид на лице место.

  „На Железничка станица на запалени дрвени прагови од пругa и сува трева, интервенирано е од 16:50 до 18.10 часот со 2 ПП возило и 4 пожарникари“, соопшти Територијалната противпарна единица (ТППЕ) Куманово.

  (фото. архива)