×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Исплатени субвенции на земјоделците

  19.03.2012 11:22 | KumanovoNews

   Министерството за финасии исплатило 198 милиони денари субвенции за површини со полјоделски култури.

  Исплатени субвенции на земјоделците

  Сретствата се наменети за 12.624 земјоделци, кои имаат засеани површини со пченица, јачмен, ориз, сончоглед и со луцерка, а поднеле барање според програмата за финасиска подршка на земјоделството за 2011 година. Најголеми исплати за земјоделците има во Битола, Кочани и Тетово.