×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Избрано ново раководство на ЛИДЕМ

  11.03.2010 15:18 | KumanovoNews

  Александар Краљевски е новиот претседател на ЛИДЕМ. На синоќешното изборно Собрание тој едногласно ја доби подршката на делегатите. За потпретседатели се избран Драган Миленковски и Сашка Левковска, а секретар Филип Јаневиќ.

  Избрано ново раководство на ЛИДЕМ

  ЛДП отсекогаш со своите авангардни идеи се издвојуваше од другите младински политички организации и преку своите активности даваше препознатливо обележје во целокупното делување.Се надевам дека и во Куманово помладите сограѓани ќе препознаат во нас еден нов современ израз на анимирање на идеи, барања, проблеми што не мачат сите млади и заедни ќе допринесат да направиме Куманово да стане пшристојно место за младите - рече Краљевски.