×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Изложба на Далибор Јовановски во Кратово

  03.02.2010 10:31 | KumanovoNews

  Денеска во Музејот на Кратово ќе се отвори изложбата на графики и цртежи на Далибор Јовановски. Изложбата е координирана од Националната установа Центар за култура "Трајко Прокопиев" - Куманово.

  Изложба на Далибор Јовановски во Кратово

  Далибор Јовановски дипломирал 2008 година на Факултетот за ликовни уметности во Скопје, оддел за Графика, насока Графички дизајн, во класа на професор Зоран Јакимовски.

     Имал повеќе самостојни и групни изложби, а учествувал и на повеќе колонии.

  Изложбата беше премиерно отворена при крајот на ноемри лани во Куманово, а во Кратово ќе биде отворена до 17.02.2010 год.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk