×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Калин Илиевски е новата ѕвезда на гимнастиката во Куманово (видео)

  06.10.2021 05:43 | Сузана Николиќ

  Малиот Калин Илиевски е новата надеж за гимнастиката во Куманово. На само 6 години и по две години тренирање тој го освои својот прв златен медал на Државното првенство во гимнастика, во категоријата помлади пионери. 

  Калин Илиевски е новата ѕвезда на гимнастиката во Куманово (видео)

  Неговите тренери велат дека е извонредeн талент и му предвидуваат блескава кариера.

  Тој планира да стане олимписки и светски шампион.

  Омилена гимнастичка дисциплина му е вежбање на вратило.

  Неговата палавост и темперамент му го трасираa патот кон успехот во светот на гимнастиката. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk