×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Каменуван автобус со средношколци во Љубодраг

  21.03.2012 09:04 | KumanovoNews

   Автобус кој превезувал средношколци од Куманово за селото Никуштак синоќа бил каменуван, при што две девојчиња завршиле во болница, како последица на шок.

  Каменуван автобус со средношколци во Љубодраг

  Инцидентот се случил во 19.30 часот, кога три непознати лица почнале да фрлаат камење додека автобусот се движел. При тоа се скршени две стакла, а од разлетаните срчи неколку деца биле исечени по лицето. Автобусот запрел, шоферот излегол и видел три лица како бегаат кон селото.

  Повредените девојчиња по укажаната лекарска помош се пуштени дома.

  На лице место излегла полицијата која работи на откривање на напаѓачите.