Казна за 57 кумановци затоа што не носеле маска

13.01.2021 - 15:01

Педесет и седум жители на Куманово, ќе се соочат со парична казна затоа што не носеле маска на јавно место.

Казна за 57 кумановци затоа што не носеле маска

Според статистиката на МВР за периодот (12.01/13.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на СВР Куманово 75 лица не ја почитувалe.

Од нив во Куманово 47, во Крива Паланка 19 и во Кратово 9, за истите ќе следуваат соодветни мерки.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk