Казнети 126 лица во регионот затоа што не носеле маска на лице

25.01.2021 - 10:45

Вкупно 126 лица во Североисточниот регион се казнети по 20 евра затоа што не носела заштитна маска.

Казнети 126 лица во регионот затоа што не носеле маска на лице

Според статистиката на МВР за периодот (24.01/25.01.2021), евидентирано е дека на ниво на СВР Куманово 126 лица не ја почитувалe Уредбата за задолжително носење заштита на лицето. Од нив во Куманово 92 во Крива Паланка 19 и во Кратово 15. За сите ќе следуваат соодветни мерки.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk