Казнети 53 кумановци затоа што не носеле заштитна маска

21.01.2021 - 11:31

Казна во висина од 20 евра ќе платат 53 кумановци, затоа што не носеле заштитна маска.

Казнети 53 кумановци затоа што не носеле заштитна маска

„Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (20.01/21.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово  99 лица не ја почитувалe, од кои  во Куманово 53 во Крива Паланка 33 и  во Кратово 13, за истите ќе следуваат соодветни мерки“, - соопштува МВР.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk