07. 12. 2019 10:59

Kокаин пронајден кај кумановец

Kокаин пронајден кај кумановец

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Д.Ј. (32) од Куманово, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

 Како што информира МВР, на 23.07.2019 околу 23.00 часот на ул.„Веселин Маслеша“, при извршен преглед кај него бил пронајден и одземен кокаин.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk