×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Концерт на Скопски дувачки квинтет

  09.04.2012 09:25 | KumanovoNews

   Во малата сала на Центраот за култура, вечерва концерт ќе одржи Скопскиот дувачки квинтет.

  Концерт на Скопски дувачки квинтет

   Ванчо Аревски флејта, Васил Атанасов обоа, Ристо Ѓоревски кларинет, Марјан Милошевски фагот, Александар Гошев хорна, ќе изведат дела на Моцарт, Лјадов, Прокопоев и Арнолд. Почетокот е закажан во 19.30 часот.