12. 02. 2020 16:55

Кривична пријава за поседување оружје

Кривична пријава за поседување оружје

СВР Куманово поднесена кривична пријава против Д.С.(42) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 14.11.2019 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што биле пронајдени и одземени девет куршуми од различен калибар, рачно изработена направа за испукување и кутија со 50 куршуми калибар 7,65 мм.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk