×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Кумановци истепани во Скопје

  26.01.2010 15:10 | KumanovoNews

  Двајца браќа од Куманово, ноќеска биле претепани во нивниот стан под кирија во населбата Аеродром, Скопје. Според полицијата, тројца напаѓачи дошле во станот околу полноќ и без причина почнале да ги тепаат. 


  Кумановци истепани во Скопје

   Едниот од нив  се закнувал и дека ќе ги убие, откако ги удирал со кундакот на пиштолот што го носел со себе. Напаѓачите  по тепачката побегнале. Повредените момчиња биле пренесени во Ургентниот центар каде им биле санирани повредите. Полицијата трага по насилниците, а како мотив за нападот се претпоставува дека е љубовна врска со поранешна девојка на еден од напаѓачите.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk